Moje konto

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

298.06 zł
Rabat: 50.94 zł
Cena katalogowa: 349.00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 298.36 zł
-+
Dodaj do ulubionych

Dostępność: 100

Czas realizacji:
72 godziny

Średnia ocena: 0
Dodaj recenzję »

Koszt dostawy

Standardowy koszt dostawy na terenie RP od 7,99zł

Darmowa dostawa

Do darmowej dostawy pozostało: 389.00 zł

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

Format B5
Rok wydania 2019
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788381581882
Liczba stron 1000
 Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz w sposób wyczerpujcy wyjania zagadnienia zwizane z zapobieganiem i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji w dziaalnoci gospodarczej, w szczególnoci produkcji przemysowej i rolnej, budownictwie, handlu i usugach, zarówno w interesie publicznym, jak i przedsibiorców oraz klientów. Publikacja zawiera szczegóow i wnikliw analiz wszystkich artykuów ustawy, z wykorzystaniem bogatego dorobku judykatury, innych krajowych aktów prawnych zwizanych z tym zagadnieniem oraz z uwzgldnieniem rozwiza prawa unijnego w tym zakresie.
 
Pite, znacznie uaktualnione i poszerzone wydanie, publikowane w serii Due Komentarze Becka, uwzgldnia wszystkie zmiany legislacyjne, jakie nastpiy w komentowanej ustawie oraz ustawach z ni tematycznie powizanych.
 
Dodano take najnowsze orzecznictwo, bardzo istotne z punktu widzenia praktyki oraz zaprezentowano najnowsze pogldy doktryny oraz najnowsze, istotne z praktycznego punktu widzenia orzecznictwo. W zaktualizowanym komentarzu dokonano take istotnych zmian w sposobie prezentowania treci przez Autorów, wprowadzono take bardzo szczegóowe spisy wewntrzne, dziki czemu komentarz jest bardziej czytelny, a korzystanie z niego stao si atwiejsze.
 
Prezentowana publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków – prawników zajmujcych si problematyk zwalczania nieuczciwej konkurencji: radców prawnych, sdziów, prokuratorów, rzeczników patentowych oraz aplikantów i ambitnych studentów. Zostaa przygotowana take z myl o przedsibiorcach oraz o agencjach reklamowych, którym ma uatwi przestrzeganie obowizujcych w Polsce standardów w tym zakresie. Odpowiednia i szczegóowa wykadnia przepisów komentowanej ustawy, poparta orzecznictwem sdowym, pozwala bowiem na odpowiednie przygotowanie si do unikania czynów nieuczciwej konkurencji, jak i na skuteczne dobranie argumentów do obrony racji klientów.
 
Autorzy ograniczyli wywody czysto teoretyczne, historyczne i porównawcze, skupiajc si na praktycznym stosowaniu przepisów ustawy, w zwizku z innymi dziedzinami prawa polskiego oraz z uwzgldnieniem prawa Unii Europejskiej, które wywiera stay i znaczny wpyw na ksztat polskich regulacji w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji.
 
Warto podkreli, e niniejszy komentarz bdzie cenn pozycj nie tylko dla praktyków prawa konkurencji, ale równie dla wszystkich zainteresowanych tym tematem, take w wymiarze teoretycznym, np. jako pomoc dydaktyczna dla aplikantów i pracowników naukowych.
 
Publikacja uwzgldnia najnowsze zmiany wynikajce z:
 
ustawy z 5.7.2018 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 1637), których celem jest transpozycja do prawa polskiego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 2016/943 z 8.6.2016 r. w sprawie ochrony niejawnego know-how i niejawnych informacji handlowych (tajemnic przedsibiorstwa) przed ich bezprawnym pozyskaniem, wykorzystaniem i ujawnianiem. Zmiana brzmienia art. 11 zawiera definicj tajemnicy przedsibiorstwa, opart na definicji zamieszczonej w dyrektywie 2016/943/UE, ogóln definicj czynu nieuczciwej konkurencji w odniesieniu do informacji stanowicych tajemnic przedsibiorstwa, a take szczególne rozwizania w zakresie zakwalifikowania (albo niezakwalifikowania) okrelonych dziaa jako czynów nieuczciwej konkurencji;
ustawy z 7.4.2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uatwienia dochodzenia wierzytelnoci (Dz.U. z 2017 r. poz. 933), których celem jest doprecyzowanie odpowiedzialnoci cywilnej wierzyciela lub biura informacji gospodarczej w zwizku z naruszeniem obowizków wynikajcych z ustawy z 9.4.2010 r.o udostpnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Poprzez dodanie art. 17f zwikszono zakres zachowa wierzycieli jako czynów nieuczciwej konkurencji;
ustawy z 21.4.2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrzdzonej przez naruszenie prawa konkurencji (Dz.U. z 2017 r. 1132), których celem jest wyczenie zastosowania przepisów ZNKU do roszcze odszkodowawczych z tytuu czynów nieuczciwej konkurencji i przyznanie poszkodowanemu roszczenia o naprawienie szkody na zasadach ogólnych, a take doprecyzowanie w zakresie przedawnienia takich roszcze.



 
Format B5
Rok wydania 2019
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788381581882
Liczba stron 1000
:
:
: